Перерахунок пенсій постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС

Призначення пенсії громадянам, які є учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Відповідно до статті 15 Закону України ‘Про пенсійне забезпечення’ умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, визначаються Законом Української РСР “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” ( 796-12 ) або їм надається право на одержання пенсій на підставах, передбачених цим Законом.

Пенсійний адвокат

Перерахунок пенсій постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС (067) 503 05 30 або (050) 406 65 36

Згідно зі статтею 55 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ” Особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”: Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: – які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року – не менше 5 календарних днів- 10 років – які працювали у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів- 8 років – які працювали з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року у зоні відчуження від 1 до 5 календарних днів, у 1987 році – від 10 до 14 календарних днів, у 1988 році – не менше 30 календарних днів, на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві – не менше 14 календарних днів у 1986 році- 5 років.

Перерахунок пенсій постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС

Учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які відпрацювали на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним у встановленому порядку (чоловіки – 10 років і більше, жінки – 7 років 6 місяців і більше), вік виходу на пенсію зменшується додатково на три роки понад передбачений цією статтею. Учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які відпрацювали на інших роботах з шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним у встановленому порядку (чоловіки – 12 років 6 місяців і більше, жінки – 10 років і більше), вік виходу на пенсію зменшується додатково на один рік понад передбачений цією статтею. Відповідно до п. 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 22-1, до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи, які засвідчують особливий статус особи: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09 березня 1988 року № 122, або довідка військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об’єкт, де особою виконувались роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на територіях радіоактивного забруднення, видана органами місцевого самоврядування (підприємствами, установами, організаціями) (при призначенні пенсії за віком із застосуванням норм статті 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”). Тобто, перелік документів, необхідних для призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, які необхідно подати до територіального органу Пенсійного фонду, визначений в порядку № 22-1.

Вимагання будь-яких інших документів органами ПФУ є порушенням норм чинного законодавства. У випадку відмови в призначенні пенсії при наявності всіх необхідних документів відповідно до порядку 22-1 рядимо звернутися до юристів для належного захисту своїх порушених прав у суді.

[Total: 2    Average: 5/5]

Пенсія Ліквідаторам ЧАЕС

 1. Удостоверение ликвидатора есть,а справки 122 нет. Служил срочную службу, и запись о периоде ликвидации записана в военный билет. Пенсия мне положена? Год рождения 1967. Спасибо.

  1. Право на пенсію зі зниженням пенсійного віку (60 років) мають учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС:
   – які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року – не менше 5 календарних днів на 10 років;
   – які працювали у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів на 8 років;
   – які працювали з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року у зоні відчуження від 1 до 5 календарних днів, у 1987 році – від 10 до 14 календарних днів, у 1988 році – не менше 30 календарних днів, на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві – не менше 14 календарних днів у 1986 році на 5 років.
   Учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які відпрацювали на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним у встановленому порядку (чоловіки – 10 років і більше, жінки – 7 років 6 місяців і більше), вік виходу на пенсію зменшується додатково на три роки понад вказаний вище.
   Учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які відпрацювали на інших роботах з шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним у встановленому порядку (чоловіки – 12 років 6 місяців і більше, жінки – 10 років і більше), вік виходу на пенсію зменшується додатково на один рік понад вказаний вище.
   Основним документом, що підтверджує статус ліквідатора є відповідне посвідчення, видане компетентним органом у встановленому порядку. Інші документи у пенсіонера вимагатись не повинні. З цього приводу неодноразово висловлював таку думку Верховний Суд.
   Таким чином, якщо Ви працювали у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів Ви маєте право на пенсію вже зараз. З усіх спірних питань радимо Вам звертатись за правовою допомогою до Юридичної компанії “Юридичні партнери”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *