Пенсія українцям, які заробили менше 15 років стажу, не призначена, а ось соціальну допомогу від держави вони отримати можуть. Зараз приблизно 100 тисяч українців пенсійного віку пенсію не отримують. Розмір соціальної допомоги для українців, які втратили працездатність, Правда, відповідно до закону “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію”, розмір такої допомоги – всього 30% від прожиткового мінімуму для непрацездатних.

Якщо загальний дохід українця старше 60 років менше мінімальної пенсії, він має право звернутися до органів соціального захисту та крім соціальної допомоги отримати доплату до рівня прожиткового мінімуму.

Відзначимо, зараз українці з 15 роками стажу виходять на пенсію в 60 років, а в 2028-м, якщо реформу приймуть, будуть виходити на заслужений відпочинок в 65 років. Мінімальна вимога для отримання пенсії в 65 років не змінюється, його закріпили на рівні 15 років. А ось вимоги для пенсії в 63 і 60 років будуть рости 10 років, збільшуючись з кожним роком на 12 місяців. Так, в наступному році в 60 років отримати свою пенсію зможуть українці з 25 роками стажу, а до 2028-му потрібно відпрацювати як мінімум 35 років.

Розмір пенсії буде визначатися індивідуально, і вважатися за формулою. При цьому в законі вже зараз є норма – розмір пенсії за віком не може бути нижчою за прожитковий мінімум для непрацездатного. Саме цю суму (зараз 1312 гривень) і називають мінімальною пенсією. Якщо виявиться, що розмір пенсії, обчисленою за формулою, нижче 1312 гривень, за рахунок Пенсійного фонду її “дотягнуть” до мінімалки.

Таким чином якщо ваша пенсія складає нижче ніж мінімальна пенсія вам не йдуть жодних надбавок, це саме індексація, чи підняття пенсій, так як держава вважає, що вже доплачує вам і інші надбавки до вас не можуть застосовуватись, окрім доплата за понаднормовий стаж, але це помилкові судження, відповідно до Конституції України та рішень Європейського суду соціальна допомога у виді пенсійної виплати не може бути нижчою від прожиткового мінімуму.

Виходячи з вище викладеного якщо в вас пенсія нижче мінімальної і ви бажаєте отримувати всі надбавки які отримують ваші сусіди чи знайомі то звертайтесь до нашої фірми ми допоможемо вам підняти пенсію до прожиткового мінімуму без всяких доплат зі сторони Пенсійного фонду.

[Total: 1    Average: 5/5]