Розглянемо питання щодо виконання судового рішення. В більшості випадків люди які звертаються за допомогою до юристів або адвокатів бояться того, що справу буде виграно але рішення не буде виконуватись, як правило це міркування виникає у людей які судяться з органом державної влади, а ще найчастіше це коли відповідачем у судовому процесі виступає пенсійний фонд. Людина приходить на консультацію і перше питання в неї постає це – А Пенсійний фонд виконає рішення суду, бо мені казали, що вони не виконують рішення судів.

Дана стаття розвіє ваші сумніви з приводу цього: відповідно до ст. 382 Кримінального Кодексу України:

1. Умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню – карається штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.

2. Ті самі дії, вчинені службовою особою, – караються штрафом від семисот п’ятдесяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам і свободам громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб, – караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

4. Умисне невиконання службовою особою рішення Європейського суду з прав людини, рішення Конституційного Суду України та умисне недодержання нею висновку Конституційного Суду України – карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Виходячи з вище викладеного не виконання рішення яке набрало законної сили карається кримінальним кодексом і навряд чи Пенсійний фонд не буде виконувати рішення!

[Total: 1    Average: 5/5]