Призначення пільгових пенсій

Призначення пенсій які згідно пенсійної реформи виключили з законів.
Зараз розглянемо, що робити пенсіонерам яким повинні були призначити пенсію за вислугу років, за списком № 1 та № 2, та наукову пенсію.
Відповідно до пенсійної реформи яка вступила в закону силу 01.10.2017 року було виключені такі види пенсії як за вислугою років які призначались відповідно до ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та наукову пенсію яка призначалась відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність».
Пенсія за вислугу років призначалась

 1. робітники локомотивних бригад і окремі категорії працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та метрополітенах, – за списками професій і посад, що затверджуються в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України; водії вантажних автомобілів, безпосередньо зайнятих у технологічному процесі на шахтах, у рудниках, розрізах і рудних кар’єрах на вивезенні вугілля, сланцю, руди, породи;
 2. працівники експедицій, партій, загонів, дільниць і бригад, безпосередньо зайняті на польових геологорозвідувальних, пошукових, топографо-геодезичних, геофізичних, гідрографічних, гідрологічних, лісовпорядних і розвідувальних роботах;
 3. робітники, майстри (у тому числі старші майстри), безпосередньо зайняті на лісозаготівлях і лісосплаві, включаючи зайнятих на обслуговуванні механізмів і обладнання, – за списком професій, посад і виробництв, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України;
 4. механізатори (докери-механізатори) комплексних бригад на
  вантажно-розвантажувальних роботах у портах;
 5. плавсклад морського, річкового флоту і флоту рибної промисловості (крім суден портових, що постійно працюють на акваторії порту, службово-допоміжних, роз’їзних, приміського і внутріміського сполучення);
 6. працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України;
 7. спортсмени – заслужені майстри спорту, майстри спорту міжнародного класу – члени збірних команд;
 8. артисти театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів при стажі творчої діяльності від 20 до 35 років за переліком та у порядку, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку, але не раніше досягнення 55 років.

Якщо ви побачили, що ви відноситись хоча об до одного з вище зазначеного пункту то не лякайтесь з приводу реформи ви все ще зможи ти вийти на пенсію із зниженням пенсійного віку та не чикати 60 років для виходу на пенсію.

Зверніть увагу на те, що пенсії відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» збереглись і ніхто їх не відміняв, хоча пенсійний фонд рідко коли призначає ці пенсії так як не хоче платити зі свого карману вам пенсію до досягнення вашого пенсійного віку.

Також є наукові пенсії які призначаються відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» при наявності Пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченому абзацом першим частини першої статті 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, після досягнення чоловіками 62 років за наявності стажу наукової роботи не менш як 20 років, жінками – пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, за наявності стажу наукової роботи не менш як 15 років. До досягнення віку, встановленого цим абзацом, право на пенсію за віком мають чоловіки – наукові (науково-педагогічні) працівники 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

 • 60 років – які народилися до 31 грудня 1952 року включно;
 • 60 років 6 місяців – які народилися з 1 січня 1953 року до 31 грудня 1953 року включно;
 • 61 рік – які народилися з 1 січня 1954 року до 31 грудня 1954 року включно;
 • 61 рік 6 місяців – які народилися з 1 січня 1955 року до 31 грудня 1955 року включно.

Пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються в розмірі 60 відсотків суми заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, яка визначається відповідно до статті 35 цього Закону та частини другої статті 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов’язкове державне пенсійне страхування (внески).

Якщо ви науковець та хочете отримувати дану пенсію та вам вигідно буде її отримувати то вас не повинно лякати те, що пенсійною реформою убрали цей вид пенсії.

Наша компанія вже вивчила нову пенсійну реформу та знайшла лазівки коли можливо буде призначити одну з вище перелічених пенсій не чекаючи свого пенсійного віку, звертайтесь саме до нас і вже завтра ви вийдете раніше на пенсію!

[Total: 1    Average: 5/5]

Призначення пільгових пенсій

 1. Інваліду 3 групи загальне захворювання нараховано пенсію по інвалідності довічно в червні 2017 року. Як працюючий інвалід отримував 50% від нарахованої пенсії. На даний час не працює. Чи має право ПФ проводити перерахунок пенсії в сторону зменшення зв”язку з тим, що в жовтні 2017 року пройшла пенсійна реформа

  1. Доброго дня, у разі якщо внаслідок перерахунку пенсії її розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі. Особи з інвалідністю III групи за їх вибором мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком за певних умов. За наявності права на пенсію за віком та 24 місяців страхового стажу розмір пенсії може бути суттєво збільшений. В разі зменшення розміру пенсії варто шукати причини в Вашій пенсійній справі. Дане питання є комплексним, тому за більш детальною консультацією рекомендуємо Вам звернутись до Юридичної компанії “Юридичні партнери”.

 2. Здравствуйте. У меня такой вопрос- я работаю докером-механизатором комплексной бригады в порту с февраля 1998 года по настоящее время. В сентябре этого года мне 55 лет. Имею ли я право на пенсию по выслуге лет? Общий стаж работы-38 лет. Спасибо.

  1. Доброго дня. Право на пенсію за вислугу років мають механізатори (докери-механізатори) комплексних бригад на вантажно-розвантажувальних роботах у портах, а також плавсклад морського, річкового флоту і флоту рибної промисловості (крім суден портових, що постійно працюють на акваторії порту, службово-допоміжних, роз’їзних, приміського і внутріміського сполучення) після досягнення 55 років і при стажі роботи:

   • для чоловіків – з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року – не менше 27 років 6 місяців, з них не менше 20 років на зазначеній роботі;
   • для жінок – з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року не менше 22 років 6 місяців, з них не менше 15 років на зазначеній роботі.

   з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року – не менше 27 років 6 місяців у чоловіків і не менше 22 років 6 місяців у жінок.
   В будь-якому випадку кожна справа є індивідуальною з можливими нюансами, тому для встановлення наявності/відсутності права на пенсію документально варто звернутись до Юридичної компанії “Юридичні партнери”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *