Юридична пенсійна консультація

Задайте своє запитання, натиснувши кнопку нижче

Задайте своє запитання, заповнивши поля нижче

Будь ласка, введіть Ваше ім'я
Будь ласка, введіть Ваш номер телефону
Будь ласка, введіть Ваш email SUPER_SIMPLE_FEEDBACK_VALID_ERRORS_EMAIL
Будь ласка, напишіть своє запитання

Припинення або відновлення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам проводиться згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 року №365 “Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам”, яким затверджений Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат, як внутрішньо переміщеним особам та Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеній особі за місцем їх фактичного проживання/перебування. Постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 335 “Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 року № 365” були внесені зміни в Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування. Пункт 12 викладений в наступній редакції: “соціальна виплата за рішенням комісія або оргкомісій або органів, що здійснюють соціальні виплати припиняються у випадку:

  1. наявності підстав, передбачених законодавством про умови призначення відповідного виду соціальної виплати;
  2. встановлення факту відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання/перебування згідно з актом обстеження матеріально-побутових умов сім’ї;
  3. отримання рекомендацій Мінфіну по фактах, виявлених при здійсненні верифікації соціальних виплат;
  4. скасування довідки внутрішньо переміщеної особи на підставах, визначених статтею 12 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб;
  5. отримання інформації від Держприкордонслужби, МВС, СБУ, Мінфіну, Національної поліції, ДМС, Держфінінспекції, Держаудитслужби та інших органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування”.

На підставі даних, отриманих з інтегрованої міжвідомчої автоматизованої системи обміну інформацією з питань контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, що перетинають державний кордон “Аркан”, розпорядником якої є Адміністрація Державної пограничної служби України, за відсутності (понад 60 днів) за місцем проживання, приймається рішення про тимчасове зупинення виплати пенсії, як внутрішньо переміщеній особі. Для відновлення виплати пенсії необхідно звернутися до відділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в області за місцем проживання з заявою про включення до списку осіб, що звернулися за призначенням (відновленням) пенсій для розгляду Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.