Юридична пенсійна консультація

Задайте своє запитання, натиснувши кнопку нижче

Задайте своє запитання, заповнивши поля нижче

Будь ласка, введіть Ваше ім'я
Будь ласка, введіть Ваш номер телефону
Будь ласка, введіть Ваш email SUPER_SIMPLE_FEEDBACK_VALID_ERRORS_EMAIL
Будь ласка, напишіть своє запитання

Порядок надання зменшення пенсійного віку особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, врегульовано статтею 55 Закону України “Про статус і  соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Його величина залежить від статусу особи та періоду проживання або роботи на території радіоактивного забруднення, а для евакуйованих у 1986 році із зони відчуження, – від розташування населеного пункту, в якому вони проживали на момент евакуації.

Зокрема, особам, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні гарантованого добровільного відселення, – за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 3-х років, вік виходу на пенсію знижується на 3 роки та додатково 1 рік за 2 роки проживання, роботи, але не більше 6-ти років.

Початкова величина зниження пенсійного віку, 3 роки,   встановлюється лише тим особам, які постійно проживали або постійно працювали у зазначених зонах з моменту аварії по 31 липня 1986 року незалежно від часу проживання або роботи в цей період.

Наприклад, особі, яка станом на 1 січня 1993 року прожила три з половиною роки на зазначеній території, у тому числі: 1 день в період з моменту аварії по 31 липня 1986 року, і має відповідний статус, може бути призначена пенсія за віком із зниженням пенсійного віку на 4 роки, з них 3 роки – початкова величина зниження пенсійного віку  і  1 рік додатково.

За аналогічних обставин, особі, яка не проживала на цій території в період з моменту аварії по 31 липня 1986 року, вік виходу на пенсію може бути зменшено лише на 1 рік.