Юридична пенсійна консультація

Задайте своє запитання, натиснувши кнопку нижче

Задайте своє запитання, заповнивши поля нижче

Будь ласка, введіть Ваше ім'я
Будь ласка, введіть Ваш номер телефону
Будь ласка, введіть Ваш email SUPER_SIMPLE_FEEDBACK_VALID_ERRORS_EMAIL
Будь ласка, напишіть своє запитання

Максимальний розмір пенсії за віком

Згідно Закону України від 09.07.2003 № 1058 – IV “Про загальнообов’язкове державне страхування” усі громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за наявності страхового стажу і досягнення пенсійного віку. Оформлення і отримання високої пенсії в Україні грунтуються на прийнятих змінах та доповненнях до основного Закону.

Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України стосовно підвищення пенсій” від 03 жовтня 2017 року передбачена нова формула розрахунку пенсій.

Нововведенням стала зміна коефіцієнту страхового стажу, який з 1 січня 2018 року дорiвнює 1 (раніше 1,35) та страхового стажу (для чоловіків повинен складати 35 років, для жінок – не менше 30 років).

Розмір пенсії розраховується по єдиному алгоритму для усіх українців, але кінцева сума буде у багатьох різна з урахуванням: трудового стажу, заробітної плати, з якої були сплачені страхові внески до Пенсійного Фонду України, а також середньомісячної заробітної плати по Україні. Є ще один нюанс, за наявності підстав, до основного розміру пенсії можуть призначатися надбавки та доплати.

Максимальна пенсія в Україні

З 01.01.2018 року максимальна пенсія в Україні складає 13,8 тисяч гривен. Хочемо звернути увагу, що з 01 січня набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 № 479, якою передбачено перелік професій, що надає право на пенсію за віком на пільгових умовах у багатьох сферах.

Для розрахунку пенсії окремої категорії громадян (медпрацівники, поліцейські, учасники бойових дій, інваліди, приватні підприємці) використовуються спеціальні дані. Більше 24 законодавчих актів, постанов Кабінету Міністрів України застосовується для встановлення розміру пенсійних виплат.

Неоднозначна ситуація склалася і з спецiльним пенсіями. Виникають обставини, коли вигідніше отримувати пенсію за віком, нiж за спеціальним законом.

Громадяни за списком №1 (праця з важкими, шкідливими умовами праці) та за списком №2 (праця з менше важкими умовами праці) можуть отримувати пенсію підвищеного розміру. Нарахування орієнтовані на середній заробіток, але відштовхуються виключно від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Відповідно до ст. 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, наявність трудового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком визначається не на момент звернення за її оформленням, а на дату досягнення особою відповідного віку.

Для призначення пенсійних виплат передбачено наступний перелік документів:

 • заява встановленої форми
 • паспорт (оригінал і ксерокопія)
 • документи про місце проживання (реєстрації) пенсіонера
 • свідоцтво про народження дітей (у разі потреби)
 • свідоцтво про шлюб (у разі потреби)
 • заява і номер розрахункового рахунку в установі банку
 • трудова книжка (оригінал і ксерокопія) і інші документи про трудовий стаж
 • IПН або свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування
 • довідка з військомату о проходження військової служби, військовий квиток
 • диплом і інші документи, якими підтверджуються періоди навчання на денному відділенні до 01.01.2004 (оригінал і ксерокопія)
 • за бажанням пенсіонера і за умови підтвердження первинними документами довідка про заробітну плату за будь-які 60 місяців підряд по 30.06.2000, незалежно від перерви.

Якщо пенсіонер за будь яких обставин не може особисто звернутися в управління Пенсійного фонду України за місцем проживання (реєстрації) для оформлення пенсійних виплат, в такому разi заява про призначення пенсії може бути надана через представника, що діє на підставі виданого йому нотаріального доручення.

Фахівці нашої компанії готові пiдготувати увесь пакет послуг з оформлення та призначення пенсії. За наданою вами інформацією про заробітну плату допоможемо розрахувати показники, що впливають на розмір пенсії, переглянути вигідні періоди трудової діяльності, розібратися з надбавками за нагороди та заслуги перед батьківщиною. Якщо ваша ситуація складна і є особливості трудової діяльності (список №1, список №2, потерпілі від аварії на ЧАСС, період військової служби і так далі) звертайтеся до нас по допомогу.