Юридична пенсійна консультація

Задайте своє запитання, натиснувши кнопку нижче

Задайте своє запитання, заповнивши поля нижче

Будь ласка, введіть Ваше ім'я
Будь ласка, введіть Ваш номер телефону
Будь ласка, введіть Ваш email SUPER_SIMPLE_FEEDBACK_VALID_ERRORS_EMAIL
Будь ласка, напишіть своє запитання

Рішенням Конституційного Суду України від 07 жовтня 2009 року у справі № 1- 32/2009 за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 2 частини першої статті 49, другого речення ст..51 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування визнано таким, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення пункту 2 частини першої статті 49, другого речення ст..51 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування від 09.07.2003 р. № 1058-IV. Положення Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Поновлення пенсії особам які проживіають за кордоном

Багатьом із вас не зрозуміла дана норма Конституційного суду і для чого вона взагалі існую, однак дана норма допоможе вам якщо ви колись отримували пенсію на Україні і з часом виїхали на постійне місце проживання за кордон.

Україна має безліч міжнародних договорів про соціальне забезпечення осіб які виїхали на постійне місце проживання за кордон однак, що робити людям які проживають в державі з якою у України не має міжнародного договору про соціальне забезпечення.

Відповідно до ч. 2 ст. 49 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» виплата пенсії припиняється у випадку на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.

Таким чином якщо в державі в якої ви проживаєте відсутній міжнародний договір вашу пенсію припинять, однак якщо керуватись вищевказаною нормою Конституційного Суду України ви можете поновити виплату вашої пенсії за весь період її припинення і отримувати її довічно.

Виходячи з вищевикладеного наша юридична компанія допоможе вам повернути невиплачену заборгованість вашої пенсії за весь період її не виплати.