Юридична пенсійна консультація

Задайте своє запитання, натиснувши кнопку нижче

Задайте своє запитання, заповнивши поля нижче

Будь ласка, введіть Ваше ім'я
Будь ласка, введіть Ваш номер телефону
Будь ласка, введіть Ваш email SUPER_SIMPLE_FEEDBACK_VALID_ERRORS_EMAIL
Будь ласка, напишіть своє запитання

Правила нарахування пенсій фармацевтичним працівникам

Багатьох фармацевтичних працівників цікавить питання виходу на пенсію: “Умови для виходу? Чи існують пільги або інші особливості при оформленні пенсії?”

На сьогодні передбачено два варіанти виходу на пенсію працівників фармацевтів – це право виходу на пенсію за вислугу років та право виходу на пенсію за віком на пільгових умовах.

Пенсія за вислугу років надається

Окремої категорії громадян, зайнятих на роботах, які призводять до передчасної втрати працездатності або професійної непридатності. Зокрема до такої категорії належать фармацевти та провізори.

Право виходу на пенсію за вислугу років вимагає наявність не менше 25 років роботи у фармакологічній галузі, які виконували певні посадові обов’язки.

Вихід на пенсію за вислугою років передбачає звільнення з посади чи переведення на іншу посаду, яка не береться до обліку стажу, що дає право на пенсію за вислугу років.

Пакет документів до органів Пенсійного фонду

Для оформлення пенсії за вислугу років необхідно надати:

  • копію трудової книжки;
  • заяву про призначення пенсії.

Пенсія за віком на пільгових умовах

Фармацевтичні працівники мають право вийти на пенсію на пільгових умовах, за умови зайнятості – повний робочий день на роботах з особливо шкідливими та важкими умовами праці за списком №1 та списком № 2 (Постанова КМУ від 24.06.2016 № 461).

Необхідний стаж роботи

Список №1

  • чоловікам – 25 років стажу, з них не менш 10 років на відповідних роботах зі Списку;
  • жінкам – 20 років, з них не менш 7 років 6 місяців на роботах зі Списку.

Список № 2

  • чоловікам – 30 років стажу, з них не менш 12 років 6 місяців роботи зі Списку;
  • жінкам – 25 років стажу, з них не менш 10 років роботи зі Списку.

Одержувачам пільгової пенсії дозволено продовжувати працювати за тією ж спеціальністю чи посадою, з якої він подавав заяву про призначення пенсії.

Пакет документів до органів Пенсійного фонду

  • трудова книжка;
  • заява про призначення пенсії;
  • атестація робочого місця.

Рішення Великої Палати ВС

Але як показує практика, не всі фармацевтичні працівники при зверненні до органів ПФ можуть оформити пенсію. Труднощі виникають у зв’язку з тим, що працівники Пенсійного фонду відмовляють у призначенні пенсії працівникам, які працюють на аптечних складах та аптечних пунктах, які зареєстровані як ФОП. Мотив – це відсутність в Переліку професій.

Своїм вердиктом Велика Палата ВС по справі № 492/446/15-а від 29.08.2018 зробила висновок, що особи, які працюють на посадах фармацевтів в аптечних кіосках, які зареєстровані як ФОП, мають право на зарахування стажу роботи на таких посадах у спеціальний стаж, необхідний для призначення пенсії за вислугою.

На чому базується вердикт Великої палати ВС? Висновок ґрунтується на тому, що здійснення діяльності по КВЕД “Роздрібна торгівля лікарськими засобами” на посадах провізорів, фармацевтів у аптечних закладах, і які пройшли державну акредитацію та отримали сертифікат, зараховується до спеціального стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугою років.

Консультації з оформлення пенсій фармацевтичним працівникам

Наші юристи проводять консультації по всіх видах нарахування пенсій та роз’яснюють, які документи необхідні для підтвердження стажу роботи. Повна підтримка наших клієнтів гарантує їм позитивний результат. Ми проводимо не тільки консультації по оформленню пенсій, але й надаємо повний юридичний супровід усього процесу.

Актуальні питання по даній темі

❓ Як підтвердити спеціальний стаж на посаді фармацевта, якщо до трудової книжки не внесено запис?

У разі відсутності запису у трудовій книжці, необхідно надати до органів Пенсійного фонду додаткові документи, що підтверджують сам факт роботи: штатний розклад, табель робочого часу, відомості на виплату заробітної плати, накази про призначення на посаду та ін.

❓ При оформленні пенсії за вислугою років виявилося недостатньо спеціального стажу. Буде враховуватися зароблений спеціальний стаж при виході на пенсію на загальних підставах?

У випадку, коли у людини при оформленні пенсії, з тієї чи іншої причини, виявилося недостатньо спеціального стажу для виходу на пенсію за вислугою років, ця сума років буде врахована, як зменшення загального пенсійного віку при оформленні пенсії за віком.