Юридична пенсійна консультація

Задайте своє запитання, натиснувши кнопку нижче

Задайте своє запитання, заповнивши поля нижче

Будь ласка, введіть Ваше ім'я
Будь ласка, введіть Ваш номер телефону
Будь ласка, введіть Ваш email SUPER_SIMPLE_FEEDBACK_VALID_ERRORS_EMAIL
Будь ласка, напишіть своє запитання

Для людей пенсійного віку або тим, які збираються на пенсію механізм нарахування пенсії, питання трудового стажу, відсутність відрахувань до пенсійного фонду, інформація про заробітну плату заслуговують на особливу увагу.

Кожній людині пенсійного віку необхідно знати свої права та обов’язки, щоб захистити їх і відстояти свої інтереси.

Пенсійний фонд України надав роз’яснення про порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій. Так, пунктом 4.8 розділу IV Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування” пенсіонер має право ознайомитися з матеріалами особистого пенсійної справи в управлінні Пенсійного фонду України.

Звернення громадян пенсійного віку про надання необхідної інформації про його забезпечення не може блокуватися працівниками Пенсійного фонду.

Але найголовніше питання про те, які права мають пенсіонери?

З огляду на роз’яснення Пенсійного фонду України пенсіонер має право:

  1. Знайомитися з матеріалами особистої пенсійної справи.
  2. Отримувати виписку з розпорядження про призначення (перерахунок) пенсії з інформацією про періоди страхового стажу та заробітної плати (доходу).
  3. Вимагати отримання засвідчених копій документів з особової пенсійної справи.
  4. Робити виписки та копії нормативно – правових документів, на підставі яких була розрахована пенсія.

Сьогодні на загальнодоступному сайті Пенсійного фонду України запущений електронний Портал, який дозволяє кожному українському пенсіонерові отримати доступ до своєї електронної справи, а також записатися на прийом до Пенсійного фонду.

Пенсійним фондом запропоновано три варіанта, щоб увійти на Портал електронних послуг Пенсійного фонду:

  • звернутися до органів Пенсійного фонду для заповнення заяви встановленого зразка та отримати пароль. Отриманий пароль необхідний для реєстрації на Веб – порталі Пенсійного фонду;
  • отримати електронний цифровий підпис (ЕЦП) в органах фіскальної служби або в організаціях, уповноважених видавати електронні ключі;
  • увійти через Електронне пенсійне посвідчення. При виготовленні ЕПП автоматично створюється індивідуальний ключ, пароль до якого встановлюється при отриманні ЕПП.

Важливо! Для використання ЕПП потрібно мати спеціальний кардрідер, який можливо придбати окремо, та встановити на комп’ютер програму для зчитування ключа.

На електронному порталі можна дізнатися розмір пенсії, вид пенсії, дату виплати, для внутрішньо переміщених осіб передбачена функція перевірки перебування на тимчасово окупованій території України.

На жаль, не кожен пенсіонер має можливість використовувати електронний Портал, через обмеження користування комп’ютером або його відсутності.

З кожним роком послуги адвоката з пенсійних питань стають більш потрібними. Адвокати нашої юридичної компанії допоможуть провести перевірку Вашої пенсійної справи, проконсультують з питання правильності розрахунку страхового стажу та заробітної плати, визначать чи є необхідність подачі додаткових документів, які дають вам право на збільшення розміру пенсії.