Юридична пенсійна консультація

Задайте своє запитання, натиснувши кнопку нижче

Задайте своє запитання, заповнивши поля нижче

Будь ласка, введіть Ваше ім'я
Будь ласка, введіть Ваш номер телефону
Будь ласка, введіть Ваш email SUPER_SIMPLE_FEEDBACK_VALID_ERRORS_EMAIL
Будь ласка, напишіть своє запитання

Нарахування та перерахунок пенсії державним службовцям (працівникам фіскальної служби, митної служби) Київ

Сьогодні розмір пенсійного забезпечення державних службовців, які вийшли на заслужений відпочинок до 2016 року становить 2500 – 3500 гривень. Прийнятий Кабінетом Міністрів України у 2015 році Закон № 213 “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо пенсійного забезпечення” не дозволив провести процес осучаснення пенсій та відновлення індексації, який стартував з 1 жовтня 2017 року. І як результат, пенсія держслужбовців, які виходять на заслужений відпочинок зараз, набагато вище пенсії своїх колег, які вийшли на пенсію до реформування пенсійної системи. Осучаснюючи пенсії, законом було ліквідовано спеціальні пенсії та не було передбачено перерахунок розміру пенсійного забезпечення держслужбовців, які вийшли на пенсію до урядової реформи.

Вже сьогодні 85% особам, які працювали на посадах державної служби пенсія нараховується згідно з Законом України “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування”.

У 2019 році Кабінетом Міністрів України прийнято постанову “Про внесення зміни у Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб”, зокрема, передбачено право на пенсію державним службовцям, які на момент набрання чинності Закону України від 10 грудня 2015 року № 889 “Про державну службу” працювали на посадах державної служби та не отримали пенсію державного службовця. Також заплановано провести перерахунок пенсій державним службовцям, яким була призначена низька пенсія.

Зараз проєкт закону, розроблений Міністерством соціальної політики України, готується до розгляду народними депутатами. Законопроєкт спрямований врегулювати зниження коефіцієнта заробітної плати особам, які після досягнення пенсійного віку продовжували працювати.

Суть документа:

  • введення формули обчислення пенсії, при якій стаж буде підраховуватися за двома варіантами: окремо до 01.07.2000 і після цієї дати;
  • можливість вибору пенсіонером свого доходу, з якої буде обчислюватись пенсія;
  • автоматичний перерахунок пенсії особам, яким виплати призначені за Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015. Одночасно перерахують пенсії особам, на яких з інших причин не поширюються норми Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
  • решение суда (при обращении) и другие имеющие документы.
  • удосконалення порядку переходу особи з пенсії по інвалідності на пенсію за віком (якщо вона вище) без додаткового звернення особи.

Пам’ятайте, нормативна база з питань нарахування пенсій постійно змінюється в силу прийняття постанов Кабінетом Міністрів України, діяльності депутатів. Професійна участь юриста з нарахування пенсій – запорука правильного розрахунку належної вам суми.

Наша юридична компанія надає всебічну консультацію та підтримку з питань нарахування, перерахунку пенсійних виплат. Ми допоможемо розібратися в труднощах обчислення трудового стажу, проблемах нарахування та перерахунку пенсійних виплат, проведення індексації пенсій, підготуємо необхідні документи.

Для отримання консультації адвоката з пенсійних питань рекомендуємо надати пакет наступних документів:

  • трудову книжку;
  • паспорт;
  • документи з ПФУ (довідки про нарахування, індексації або перерахунку; листи);
  • рішення суду (при зверненні) та інші мають документи.

Наявність всіх необхідних документів допоможе юристу у повному обсязі розглянути кожен нюанс Вашої проблеми й бути при цьому абсолютно об’єктивним.