Юридична пенсійна консультація

Задайте своє запитання, натиснувши кнопку нижче

Задайте своє запитання, заповнивши поля нижче

Будь ласка, введіть Ваше ім'я
Будь ласка, введіть Ваш номер телефону
Будь ласка, введіть Ваш email SUPER_SIMPLE_FEEDBACK_VALID_ERRORS_EMAIL
Будь ласка, напишіть своє запитання

У житті можуть виникати ситуації, коли пенсіонеру необхідно довірити отримання особистих фінансових коштів родичам або знайомим. Законом України “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування” передбачено представництво інтересів (одержання пенсії) за дорученням.

Адвокати юридичної компанії “Юридичні партнери” готові проконсультувати Вас з питання представництва інтересів в органах Пенсійного фонду України та надати послугу зі складання необхідних документів.

Як оформити довіреність на отримання пенсії в Україні

Відразу зазначимо, що в такій ситуації необхідно оформити довіреність на отримання особистих фінансових коштів родичам, сусідам або іншим особам. Правила складання довіреності відрізняються в залежності від форми отримання пенсії. Доручення складається у довільній формі, при цьому обов’язкові такі реквізити: місце складання, дата, П.І.Б. довірителя та довіреної особи, назва організації, де будуть надаватися кошти, інформація про особу, що зафіксував справжність документа.

Для наочності наводимо зразок довіреності на представлення інтересів в пенсійному фонді.

Представництво у Пенсійному фонді

Людина, що підтверджує представництво інтересів на отримання особистих грошових коштів зобов’язана визначити термін дії довіреності.

Важливо! Необхідно пам’ятати, що отримання пенсії по одній довіреності здійснюється протягом 12 місяців.

Через зазначений період часу пенсіонер зобов’язаний написати заяву на виплату грошових коштів за оформленим документом до органів ПФУ, де він перебуває на обліку про продовження на такий же період.

У разі, коли оформленням довіреності займається нотаріус, процедура стає платною. Сума за оформлення залежить від того, який нотаріус займається оформленням: приватний чи державний. У державних нотаріусів України оформлення коштує 0,02% неоподаткованого мінімуму доходів громадян.

Завірити довіреність можна в органах місцевого самоврядування, в житлово-експлуатаційній компанії за місцем проживання. При необхідності, одноразово, дозволяється завірити документ на виплату коштів медичним установам, де проходить лікування довіритель.

Необхідно пам’ятати про єдині вимоги Пенсійного фонду України у проведенні верифікації осіб, які отримують грошові кошти на пластикові карти з терміном дії понад рік. Нормативно – правовими документами визначено, що протягом року необхідний особистий візит пенсіонера або уповноваженої особи для проходження ідентифікації та верифікації з паспортом або іншим документом, що підтверджує особу та місце проживання.

Наші пенсійні адвокати готові відповісти як в усній, так і в письмовій формі на будь-які питання, що стосуються пенсійного забезпечення та представництва Ваших інтересів. Телефонуйте за номером, пишіть на електронну пошту і наша підтримка Вам гарантована.